НОВОСТИ

АНАЛИТИКА

РЕЗОНАНС


"Я б на месте главы Гослеса не сильно б упивался старой дружбой с Луценком. Сын генпрокулола как-то уже поработал в Тедисе, и папка потом так всех обилетил, что Кауфман до сих пор дела закрывает, а прихваченый уголовным делом глава АМКУ после того вообще края потерял. В случае генпрокулола переход от дружбы до дрючьбы — плёвое дело", - пишет на страницах сайта "ОРД" Юрій Николов.
"Огромная благодарочка Юрій Віннічук, который установил, что большую часть экспорта древесины под видом дров государственные лесхозы друга Луценка направляют на мебельные фабрики Евросоюза. Ну а я просто трошки систематизировал данные про лесопилки Луценка-младшего, на которых он пилит с папкиными корешами. Там такая мразь, о которой сам Сус на допросе дал показания… Не могу сказать «наслаждайтесь». Но прочитать таки рекомендую. И ещё соображение. Евросоюз типа хочет, чтобы мы сняли мораторий на экспорт мебельного дерева. Но хочет якось непевно, матпомощь все равно выписывает. Неужто барыжная бюрократия ЕС удовлетворяется «дровами» от шоблы Луценко?" - подчеркивает Юрий Николов.
Далее текст, опубликованный изданиями "Наші Гроші" и "Бізнес.Цензор" на языке оригинала...
Під виглядом дров з України експортують виробникам меблів Євросоюзу нормальну деревину. При цьому найбільшими експортерами є державні лісгоспи, які контролює товариш генпрокурора Юрія Луценка, підрахував Юрій Віннічук у «Бізнес.Цензорі».
Дровами та деревиною для спалювання в Україні вважаються колоди довжиною до двох метрів з певною якістю деревини (сучкуватість, тощо). Однак при неуважному ставленні до цієї якості дровами можна назвати деревину, з якої можна робити меблі.
Відтак за підрахунками видання, найбільшими отримувачами українських «дров» в Євросоюзі у 2018 році є такі виробники меблів, як румунські компанії Egger та Kronospan, компанія з Угорщини Swisskrono, а також австрійський виробник пиломатеріалів австрійська Pisec Gesellschaft.
У першому півріччі з України вивезли «дров» та «паливної» деревини щонайменше на $560,30 млн. З цієї суми $324,85 млн припало на експорт державних лісових підприємств. Агентство лісових ресурсів України очолює Володимир Бондар, який знаходиться у близьких дружніх стосунках з генеральним прокурором Юрієм Луценком. Про причетність Генпрокуратури до контрабанди лісу говорив і колишній виконуючий обов’язки голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан, який входить до команди прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.
Від «Наших грошей»
Родина Юрія Луценка безпосередньо причетна до лісового бізнесу. Син генпрокурора Олександр Луценко (той самий, що раніше працював у цигарковому монополісті «Тедіс Україна») є співвласником ТОВ «Грин вейв» (Київ) і ТОВ «Грандвуд груп» (Біла Церква), у яких в видах діяльності лісозаготівлю та лісопильне виробництво.
У «Грін вейв» партнером Луценка-молодшого є Віталій Морозюк, який є директором луценківської фірми ТОВ «Бел фам».
У «Грандвуд груп» партнерами ген прокурорського сина є Юрій Соколов, Андрій Горбатюк та Олександр Наумик. І всі вони разом з Луценком-молодшим є власниками ще однієї лісопилки в Рокитному Рівненської області – ТОВ «Веар».
Наумик відомий як юрист власника мережі супермаркетів АТБ Геннадія Буткевича. На Наумика зареєстровані частки у ТОВ «Українська постачальна група» та ТОВ «БР «Логістикс», він є членомопікунської ради у дитячій громадській організації «Футбольний клуб «Ювілейний», заснованій співвласником АТБ Євгеном Єрмаковим.
Наумик також мав справу з дружиною генпрокурора Іриною Луценко, яка рік тому продала Наумикуякесь рухоме майно за 1,89 млн грн. (можливо стару автівку, бо після цього вона відразу купила новий Mercedes Benz GLS 350D вартістю 2,43 млн грн.).
Нагадаємо, колишній співробітник Генпрокуратури Дмитро Сус у суді заявив, що Буткевич – «найліпший друг Луценка». В останній рік Держгеонадра та суди передали низку спецдозволів на користування надрами фірмам, що належать самому Буткевичу та Єрмакову і іншим представникам АТБ.
Наумик є співзасновником ТОВ «АЛД» (розвідка нафти і газу) разом з Володимиром Євдокимовим, який був заступником міністра МВС Юрія Луценка у 2000-х роках. Сус згадував Євдокимова разом з Буткевичем своїх показах по справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, якого обвинувачують у незакінченому замаху на шахрайське заволодіння  $500 тис. Мовляв Євдокимов давав вказівки слідчим ГПУ, які формально є підлеглими Юрія Луценка, що робити по справі, пов’язаній з нардепом від Сергієм Рибалкою, який зі скандалом розвівся з донькою Буткевича, після чого на нардепа почали тиснути колишній тесть і Генпрокуратура.
Євдокимов також має частку у ТОВ «Централ білдинг менеджмент» (село Лісники Києво-Святошинського району), що займається лісозаготівлею. Тут його партнерами є Вікторія Лаврега і Костянтинг Хворостяний.
Фірми «Веар», «Грандвуд груп» та «Централ білдинг менеджмент» напряму не значаться серед експортерів українських “дров”.
Найбільші експортери «дров» та «паливної» деревини України у першому півріччі 2018 р.
1. ДП «Тетерівське лісове господарство» - $22463192
2. ДочП «Словечанський лісгосп АПК» - $21768804
3. ТОВ «Л-транс» (Олександр Лінник) - $20480983
4. ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» - $19448472
5. ДП «Кременецьке лісове господарство» - $17521825
6. ДП «Словечанське лісове господарство» - $12795734
7. ТОВ «Компанія Ліспостач» - $12176897
8. ДП «Рокитнівське лісове господарство» - $11076361
9. ДП «Тернопільське лісове господарство» - $10425222
10. ДП «Білокоровицьке лісове господарство» - $10366857
11. ДП «Бережанське лісомисливське господарство» - $10005705
12. ДП «Чортківське лісове господарство» - $9994157
13. ДП «Бучацьке лісове господарство» - $9915877
14. ТОВ «Вудлайн 2014» - $9754162
15. ДП «Макарівське лісове господарство» - $9384794
16. ТОВ «Д-форест» - $8451866
17. ДП «Сарненське лісове господарство» - $8311105
18. ДП «Богуславське лісове господарство» - $8079721
19. ДП «Новоград-Волинське досвідне лісомисливське господарство» - $7721425
20. ДочП «Коростишівський лісгосп АПК» - $7653110

"МАЙДАН.ИНФО"

Комментариев нет:

Отправить комментарий